Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Brzóski w Białej Podlaskiej

Sportowe wakacje z Jedynką

    W dniach 25 czerwca – 04 lipca 2022 roku dwudziestoosobowa grupa uczniów uczestniczyła w dziesięciodniowym Wypoczynku Letnim w Krakowie. Organizatorem obozu był działający przy naszej szkole Uczniowski Klub Sportowy „JEDYNKA”. 

      Na obozie, oprócz aspektów kulturalnych: konkursu plastycznego, wiedzy, gier i zabaw integracyjnych, realizowane były zajęcia sportowe z Taekwon-do, fitness oraz kąpiele wodne z pływaniem nad Zalewem Bagry.

      W tak pięknym miejscu, jakim jest Kraków, nie mogło zabraknąć wycieczek po zakątkach Starego Miasta śladami polskiego romantyzmu, a to wszystko przy dźwiękach hejnału mariackiego i klimatycznych krakowskich grajków ulicznych.

      Zwiedzając miasto odwiedziliśmy m.in. założoną w 1364 rokuprzez Kazimierza III Wielkiego najstarszą polską uczelnię, jaką jest Uniwersytet Jagielloński, czy też Katedrę Wawelską – miejsce koronacji królów Polski i ich pochówku, gdzie pochowani zostali członkowie rodzin królewskich, wodzowie, przywódcy polityczni oraz wieszcze narodowi. W starej wieży obronnej Zamku Królewskiego poznaliśmy historię powstania i zobaczyliśmy  króla polskich dzwonów – Królewski Dzwon Zygmunta, który od ponad pół tysiąca lat nieprzerwanie wygrywa znaki czasu ściśle związane z historią nie tylko naszego Narodu, ale także Europy.

      Niezapomnianym dla wszystkich przeżyciem był rejs statkiem po Wiśle, podczas którego mogliśmy podziwiać najwspanialsze zabytki i miejsca Krakowa z unikatowej perspektywy, czując atmosferę i żeglarski klimat. Po intensywnym zwiedzaniu odpoczęliśmy na skąpanych w zieleni Plantach oraz zalanych słońcem Bulwarach Wiślanych. Była to też okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć i zakupienia drobnych upominków.

      Kolejną, niezapomnianą atrakcją dla uczestników wypoczynku był pobyt w największym i najnowocześniejszym parku rozrywki w Polsce, Energylandii w Zatorze. Miejsce, które zachwyca i wyzwala adrenalinę, którą trudno sobie wyobrazić, gdy się samemu nie spróbuje. Tutaj każdy znalazł coś dla siebie od roller coasterów, kolorowego Water Parku z Exotic Island, koła młyńskiego Wonder Wheel po całe mnóstwo różnych innych atrakcji.

Pogoda była piękna, humory też dopisywały. Wszyscy w pełni korzystali z długo wyczekiwanego i w pełni zasłużonego wypoczynku jak najlepiej. 

Wypoczynek Letni został dofinansowany ze środków Fundacji PZU, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Urząd Miasta Biała Podlaska. Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom, dzięki którym moglismy zrealizować tak atrakcyjny obóz sportowy dla dzieci.

Autor: Małgorzata Kapela