Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Brzóski w Białej Podlaskiej

Martyna Demianiuk kl. 8a rok szkolny 2022/23

   Utalentowana gimnastyczka klubu SGA Biała Podlaska - tej dyscyplinie sportu poświęciła 8 lat życia.

Od dziecka lubiła się ruszać i uprawiać sport. Trenowała  między innymi gimnastykę  sportową, jazdę konną, balet, pływanie, taniec towarzyski i grupowy.  

   Kiedy miała 7 lat, mama zapisała ją na pierwszy trening. Od tamtej pory marzyła o występie na igrzyskach olimpijskich, dlatego  wkładała całe serce w treningi. Trenerka dostrzegła jej starania oraz talent  i szybko przeniosła ją  do zaawansowanej grupy. Wtedy też Martynka pojechała na swoje pierwsze zawody, które odbyły się na Białorusi. Zajęła tam 1. miejsce,   co  zmotywowało ją do dalszego działania. Przez te 8 lat  poznała masę wspaniałych ludzi, zawarła przyjaźnie. Jeździła na zawody nie tylko ogólnopolskie, ale i międzynarodowe. Zżyła się ze swoim klubem. Inne zawodniczki były i są jak rodzina, a panie trenerki - wzory do naśladowania - nie tylko pomogły jej w rozwoju gimnastyki, ale nauczyły, czym jest dyscyplina, determinacja, ciężka praca i ukształtowały jej charakter. W tym roku zdecydowała, że kończy swoją karierę w klubie.

Martynka uprawia również lekkoatletykę, gra w koszykówkę i piłkę ręczną. Przez cały okres edukacji  godnie reprezentowała naszą "Jedynkę” w zawodach sportowych. Zwieńczeniem jej kariery był  zdobyty w tym roku złoty medal w finale województwa w skoku w dal. 

Nasza absolwentka mam też inne talenty. Dzięki Pani Aleksandrze Roli, która uczyła ją sposobu liczenia na sorobanie, dostała się do programu "The Brain Genialny Umysł", w którym została okrzyknięta mianem "dziewczynki kalkulator". Ten sposób liczenia często pomagał jej w obliczeniach na matematyce. Po programie została zaproszona do udziału w koncercie charytatywnym "Dance With Me" organizowanym w Białej Podlaskiej, na którym świetnie się bawiła, tańcząc styl show dance ze swoim trenerem Czarkiem Kwitkiem. To doświadczenie utwierdziło ją w przekonaniu, że warto pomagać  i nauczyło, czym jest dobroć serca. 

Martynce życzymy spełnienia marzeń i jeszcze wielu sukcesów!

 

Linki do programów:   https://youtu.be/5-ZzU7Tc1XY https://youtu.be/AcwIrax7B88 

Autor: Dorota Marczuk