Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Brzóski w Białej Podlaskiej

DNI KSIĄŻKI

W piątek 27 maja uczniowie naszej szkoły w ramach Dni Książki Dziecięcej wzięli udział w pikniku naukowym pod hasłem: „Poeksperymentuj z książką” zorganizowanym z inicjatywy Barwnej Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży.

      Niesamowity występ: „Brrr…bardzo zimno!” w wykonaniu Laboratorium Pana Korka był niezwykle wciągającym i zjawiskowym interaktywnym wykładem z kriogeniki z wykorzystaniem ciekłego azotu. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w pokazie naukowców-pasjonatów.  

       Natomiast na stoisku Szkoły Podstawowej nr 1 w duchu popularnonaukowym można było założyć okulary wirtualnej rzeczywistości, powalczyć z ciśnieniem atmosferycznym za pomocą półkul magdeburskich, poeksperymentować z napięciem powierzchniowym czy pogłówkować przy składaniu origami otrzymując w zamian kolorową przypinkę.

      Wszyscy uczestnicy wydarzenia zabrali ze sobą pozytywne naukowe wrażenia i długo będą wspominać atmosferę wspaniałej zabawy.

       Serdeczne podziękowania kierujemy do naszych wspaniałych uczniów z klasy 8a, 8b i 7b – Aleksandry, Dominiki, Ewy, Julii, Małgorzaty F., Małgorzaty Sz., Marii, Zofii, Zuzanny, Pawła, Sebastiana i Stefana oraz do zespołu nauczycieli: p. Anny Fedoruk-Połowniak, Małgorzaty Kapeli, Katarzyny Saczuk, Renaty Szydłowskiej, Dariusza Sokolnickiego i Justyny Jakubczyk, bez których prezentacja naszej szkoły nie byłaby tak atrakcyjna i fantastycznie przygotowana.

Autor: Justyna Jakubczyk