Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Brzóski w Białej Podlaskiej

Sportowe wakacje z „Jedynką”

Od poniedziałku 28 czerwca dwudziestoosobowa grupa uczniów uczestniczy w dziesięciodniowym Wypoczynku Letnim w Krakowie. 

      Organizatorem obozu jest Uczniowski Klub Sportowy „JEDYNKA”, działającym przy naszej szkole. Na obozie, oprócz aspektów kulturalnych, takich jak konkursy plastyczne, konkursy wiedzy, quizy i zabawy integracyjne, realizowane są głównie zajęcia sportowe z Taekwon-do, fitness oraz kąpiele wodne z pływaniem nad Zalewem Bagry w Krakowie. Atrakcyjność obozu podnoszą wycieczki krajoznawcze.

      Do tej pory dzieci uczestniczyły w wycieczkach do Kopalni Soli w Wieliczce, na Wawel, gdzie zwiedzały Skarbiec Koronny i Zbrojownię, Reprezentacyjne Komnaty Króla wraz z niepowtarzalną wystawą  „Wszystkie arrasy króla” oraz odwiedziły legendarną jaskinię smoka  wawelskiego - Smoczą Jamę. Była to też okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć i zakupienia drobnych upominków. W planach są jeszcze kolejne wycieczki: do Obozu Koncentracyjnego w Oświęcimiu oraz zwiedzanie Starego Miasta wraz z Sukiennicami, Kościołem Mariackim, Bramą Floriańską i wieloma innymi niepowtarzalnymi zabytkami Krakowa.

      Pogoda jest piękna, humory też dopisują. Wszyscy korzystają z długo wyczekiwanego i w pełni zasłużonego wypoczynku jak najlepiej.

      Wypoczynek Letni został dofinansowany ze środków Fundacji PZU, Urzędu Miasta Biała Podlaska oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie. Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe, dzięki któremu możemy zrealizować tak atrakcyjny obóz sportowy dla dzieci.

Autor: Małgorzata Kapela