II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater

Strefa video

Jesteś tutaj:
  1. Start

Strona główna

Witamy na naszej stronie.

 

Aktualności

Powiększ obraz:

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu języka angielskiego

30 listopada mieliśmy przyjemność spotkać się z uczniami, dla których niestraszne są tajemnice gramatyki i leksyki języka angielskiego. Pan dyrektor Przemysław Olesiejuk pogratulował wszystkim uczniom sukcesów, wręczył pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez wydawnictwo Macmillan Education oraz Radę Rodziców przy II LO im. Emilii Plater.

Czytaj więcej o: Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu języka angielskiego
Powiększ obraz:

Finały PGE NOWY POZIOM PLE

Największa gamingowa impreza w regionie, piątek, 24 listopada godz. 10.00, AWF Biała Podlaska. Drużynę "Platerki", której kapitanem będzie Adrian "Kraken" Borowski na pozycji IGL (in-game leader), zaprezentuje się w następującym składzie: Adrian "Kraken" Borowski- IGL (in-game leader), Aleksandra "Alekoss" Soroczyńska - Entry-fragger, Szymon "Szomi" Kosiński - Support, Bartłomiej "Zakolasty" Ostapiuk - Sniper , Adam "Stańczyk" Stańczuk - Lurker. Rezerwowy: Czarek "Czarsonnn" Biegajlo

Czytaj więcej o: Finały PGE NOWY POZIOM PLE

.

Czytaj więcej o: .
Powiększ obraz:

Z WIELKIM SMUTKIEM ŻEGNAMY

Pana Piotra Sikorskiego wieloletniego nauczyciela języka niemieckiego.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 21 listopada 2023 roku w kaplicy domu pogrzebowego "Hades" al. Jana Pawła II 25, następnie urna z prochami zostanie złożona na cmentarzu parafialnym.

Czytaj więcej o: Z WIELKIM SMUTKIEM ŻEGNAMY
Powiększ obraz:

Dni Przedsiębiorczości

15 listopada uczniowie klasy 2w uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym w Urzędzie Miasta. Tematem  było: "Rejestracji firmy; Prawo pracy. Zarządzanie zasobami ludzkimi". Spotkanie otworzył Prezydent Miasta pan Michał Litwiniuk. 

Czytaj więcej o: Dni Przedsiębiorczości
Powiększ obraz:

Święto Niepodległości w naszej szkole

Dnia 10 listopada 2023r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji  105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki uroczystości mogliśmy przypomnieć sobie, czym jest niepodległość, wysłuchać refleksyjnych wierszy, a także oddać hołd Polakom walczącym o wolną ojczyznę. 

Czytaj więcej o: Święto Niepodległości w naszej szkole
Powiększ obraz:

PLATERKA Z WIZYTĄ W WARSZAWIE

30 października 2023r. uczniowie z klas 1b, 3b i 3gb wzięli udział w szkolnej wycieczce do Warszawy. Uczniowie rozpoczęli wycieczkę od warsztatów w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach na temat: Kaligrafia i Roztańczony dwór.

Czytaj więcej o: PLATERKA Z WIZYTĄ W WARSZAWIE
Powiększ obraz:

Rekrutacja do Programu Erasmus Plus

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła przystąpiła do programu Erasmus Plus. Zachęcamy do udziału w projekcie i zapoznania się z dokumentami: regulaminem uczestnictwa oraz wzorem wniosku dla kandydatów. 

Czytaj więcej o: Rekrutacja do Programu Erasmus Plus
platerka.pl/liceumindex.php
platerka.pl/liceum