II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater

Strefa video

Jesteś tutaj:
  1. Start

Strona główna

Witamy na naszej stronie.

 

Dzisiaj na tablicy

 

Rekrutacja 2023/2024 

Aktualności

Powiększ obraz: rowerowa stolica polski

Kręcimy dla Białej, dołącz do nas.

1.06. rusza kolejna edycja programu ,,Rowerowa Stolica Polski " zachęcam wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły do wzięcia udziału w rywalizacji. Możemy to zrobić pobierając aplikację: Wybieramy Miasto Biała Podlaska grupa ,, Platerka" Spotkajmy się na ścieżkach rowerowych.

Czytaj więcej o: Kręcimy dla Białej, dołącz do nas.
Powiększ obraz: Klasy pierwsze w Krakowie

Klasy pierwsze w Krakowie

W dniach 24-26.05.2023r. odbyła się wycieczka klas 1d, 1e oraz 1h do Krakowa. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w pięknej lekcji historii dotyczącej naszego kraju. Uczestnicy wycieczki zwiedzili Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz -Birkenau, dodatkowo poznali historię Krakowa i jego zabytków. 

Czytaj więcej o: Klasy pierwsze w Krakowie
Powiększ obraz: 1Laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Rosyjskiego

Laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Rosyjskiego

Maja Wróbel – uczennica klasy 3d zajęła II miejsce, a Karolina Ostrowska - uczennica klasy 3a zajęła III miejsce w III edycji ogólnopolskiego konkursu „Dyktando z języka rosyjskiego  na poziomie A2-B1”.

Czytaj więcej o: Laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Rosyjskiego
Powiększ obraz:

„Znamię! Znam je? – jak chronić się przed czerniakiem? ”

Nasza Szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego przeciwdziałania czerniakowi „Znamię! Znam je? – jak chronić się przed czerniakiem?”. Uczniowie naszego liceum na lekcjach biologii będą  szczegółowo poznawać „ABCDE” czerniaka  oraz złote zasady ochrony skóry.

Czytaj więcej o: „Znamię! Znam je? – jak chronić się przed czerniakiem? ”
Powiększ obraz:

Ogólnopolski konkurs języka angielskiego ENGLISH ACE

Uczniowie naszego liceum wzięli udział w XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego ENGLISH ACE. Miło nam poinformować, że dziesięcioro uczestników tego konkursu, spośród 241 uczestników z województwa lubelskiego,

Czytaj więcej o: Ogólnopolski konkurs języka angielskiego ENGLISH ACE
Powiększ obraz:

„Z rosyjskim na TY”

Szkolny Konkurs Języka Rosyjskiego. 20 kwietnia 2023r. odbyła się w naszej szkole druga edycja konkursu „Z rosyjskim na TY”. Konkurs skierowany był do uczniów klas 1-4 liceum.

Czytaj więcej o: „Z rosyjskim na TY”
Powiększ obraz:

Obóz szkoleniowy kadetów klasy II W

Pierwszy dzień obozu szkoleniowego kadetów klasy II W. Kadeci II LO im. E. Plater w Białej Podlaskiej szkolą się w ośrodku w Myczkowcach koło Leska. Plany w dniu dzisiejszym przewidywały wyprawę w góry. Niestety pogoda nie dopisała. Leje, ale szkolimy się taktycznie. Postawy strzeleckie

Czytaj więcej o: Obóz szkoleniowy kadetów klasy II W
Powiększ obraz:

12 Rodzinny Piknik Biegowy

Zapraszamy do wzięcia udziału uczniów szkoły w imprezie pod nazwą  „12 Rodzinny Piknik Biegowy Biała Biega” który obiją Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Biała Podlaska. Bieg odbędzie się 11 czerwca 2023r. ul. Sitnicka.

Czytaj więcej o: 12 Rodzinny Piknik Biegowy
platerka.pl/liceumindex.php
platerka.pl/liceum