II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater

Strefa video

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Aktualności

Aktualności

Powiększ obraz:

Szczepimy się w wakacje

Samorządowy punkt szczepień przeciw COVID-19

Czytaj więcej o: Szczepimy się w wakacje
Powiększ obraz:

Konkurs „Łap Marzenia – Kierunek Wschód”

Drużyna „Platerianki” uplasowała się na III miejscu konkursu geograficzno-historycznego o województwach „ściany wschodniej” pt.  „Łap Marzenia – Kierunek Wschód”.

W skład drużyny  weszły: Dominika Dacewicz, Marta Maksymiuk, Martyna Maksymiuk, Klaudia Pawłowska z kl. 2p

Czytaj więcej o: Konkurs „Łap Marzenia – Kierunek Wschód”
Powiększ obraz:

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

W tym roku szkolnym  ze względu na czas pandemii uroczystość ślubowania klas pierwszych odbyła się 09 czerwca 2021. Na plac wprowadzono  sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Zebranych powitał p. dyrektor Przemysław Olesiejuk  kierując do pierwszoklasistów  szczególnie ciepłe słowa i gratulując im wyboru szkoły. Następnie uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, przyrzekając rzetelnie wypełniać swoje szkolne obowiązki, zachowywać godną postawę moralną i obywatelską oraz systematycznie dążyć do rozwoju swojej osobowości. W dalszej części uroczystości poszczególnym  klasom liceum zostały wręczone kroniki klasowe, w których zapisywane będą najważniejsze wydarzenia z życia klasy.

 

Czytaj więcej o: Ślubowanie uczniów klas pierwszych
Powiększ obraz:

Ostatni w bieżącym roku szkolnym -ZawodowyStream

Nietypowe ścieżki kariery w korporacji

Czy wiesz, że aby pracować w dużej korporacji, takiej jak IBM, nie musisz być programistą, prawnikiem ani księgowym? Współczesne firmy coraz częściej zatrudniają osoby o niestandardowych, ale bardzo potrzebnych w dzisiejszym świecie kompetencjach.

poniedziałek, 7 czerwca, godz. 18.00

https://youtu.be/YMl6GF6csZk

Zapraszam Katarzyna Korniluk

Czytaj więcej o: Ostatni w bieżącym roku szkolnym -ZawodowyStream
Powiększ obraz:

Rok Tadeusza Różewicza

Poeta, dramatopisarz, scenarzysta filmowy, prozaik, satyryk, tłumacz poezji węgierskiej. Nowator i prekursor w poezji i dramacie, odwołujący się jednocześnie do tradycji romantycznej. Jego twórczość cechuje uniwersalizm oraz filozoficzna i egzystencjalna głębia. Wielokrotnie wymieniany jako kandydat do literackiej Nagrody Nobla. 

Czytaj więcej o: Rok Tadeusza Różewicza
Powiększ obraz:

Certyfikat „Отличника” w Ogólnoświatowej Akcji Języka Rosyjskiego „Тотальный диктант”

Diana Guzik uczennica kl. 3d uzyskała Certyfikat Отличника (w tł. na język polski – Prymusa) w Ogólnoświatowej Akcji „Totalne Dyktando” – Test TruD. W akcji, która odbyła się 10 kwietnia 2021r., Diana uzyskała za zadania testowe 95/100 pkt. i ocenę A (najwyższą) za dyktando, uzyskując tym samym znakomity wynik.

Zuzanna Wróbel uczennica kl. 2n otrzymała Certyfikat potwierdzający dobry wynik w Ogólnoświatowej Akcji „Totalne Dyktando”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej o: Certyfikat „Отличника” w Ogólnoświatowej Akcji Języka Rosyjskiego „Тотальный диктант”
platerka.pl/liceump,6,aktualnosci
platerka.pl/liceum