II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater

Strefa video

XVIII edycja Olimpiady Gwiezdny Krąg

Komisja Europejska Przedstawicielstwo w PolsceBiuro Parlamentu Europejskiego w Polsce, Stowarzyszenie „Słupski Instytut ds. Młodzieży” w partnerstwie z ekspertami Team Europe oraz punktów Europe Direct zapraszamy do udziału w XVIII edycji Olimpiady. Jest ona skierowania do uczniów szkół ponadpodstawowych z całego kraju.

Unia Europejska ustanowiła, że rok 2023 będzie Europejskim Rokiem Umiejętności. Z tego też powodu, dla naszych Uczestników przygotowaliśmy wiele niespodzianek. Śledźcie naszą stronę internetową i profile na mediach społecznościowych. A już dziś dopilnujcie, aby Wasza szkoła zgłosiła się do udziału w projekcie.
 
Chcesz wziąć udział? 
 Twoja szkołą musi wysłać formularz zgłoszeniowy do 7 marca 2023 roku na adres: kontakt@gwiezdnykrag.pl.
 
Jakie nagrody na Ciebie czekają? 
laureaci i finaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” otrzymują maksymalną liczbę punktów w procesie rekrutacyjnym na wybrane kierunki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie Szczecińskim;
  • płatny staż w Parlamencie Europejskim;
  • wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego;
  • nagrody rzeczowe.
 
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” jest projektem realizowanym od 2004 roku. Jest jedyną Olimpiadą w Polsce realizowaną wspólnie przez Komisję Europejska Przedstawicielstwo w Polsce oraz Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce. Od wielu lat w jej organizację zaangażowało się Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej”, punkty Europe Direct w Polsce, a także członkowie zespołu eksperckiego Team Europe.
 
Celem Olimpiady jest popularyzowanie wiedzy o Unii Europejskiej, w szczególności: jej systemu instytucjonalnego, procesu integracji europejskiej, unijnych polityk, prawa i europejskich wartości oraz ogólnej wiedzy o Europie i państwach członkowskich UE.
 
Więcej informacji:
  • Regulamin XVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”;
  • Harmonogram XVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”;
 
platerka.pl/liceumart,459,xviii-edycja-olimpiady-gwiezdny-krag
platerka.pl/liceum