II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater

Strefa video

Mistrzostwa Polski Taekwondo ITF

Uczniowie naszej szkoły – Anastazja Stanilewicz , Karolina Podkańska i Michał Mil – w miniony weekend uczestniczyli w Mistrzostwach Polski Taekwon-do ITF. 

Anastazja i Michał swoje kategorie zostając nowymi mistrzami kraju w swoich kategoriach, a Karolina uzyskała tytuł Wicemistrzyni Polski Juniorek.

Anastazja Stanilewicz wywalczyła Mistrzostwo Polski Juniorek w walkach kobiet do 60 kg., z wielką przewagą pokonując trzynaście rywalek. Brała też udział w innych kategoriach, lecz tym razem nie udało jej się zająć miejsc medalowych przez minimalne różnice. Na co dzień trenuje w Akademii Taekwon-do Virtus w Łomazach pod bacznym okiem trenera Artura Romaniuka.

Karolina Podkańska uzyskała Wicemistrzostwo Polski Juniorek w walkach kobiet do 55 kg. W jej kategorii było 14 dziewcząt, z czego Karolina uległa tylko jednej, bardzo nieznacznie przegrywając finałowy pojedynek. Brała również udział w innych kategoriach, zajmując wysokie, choć niemedalowe, miejsca. Karolina, tak samo jak Anastazja, trenuje w Akademii Taekwon-do Virtus w Łomazach a jej trenerem jest Artur Romaniuk.

Michał Mil zdobył tytuł Mistrza Kraju w układach stopni uczniowskich mężczyzn, pokonując w swojej kategorii blisko sześćdziesięciu przeciwników, w tym członków kadry narodowej i wielu utytułowanych zawodników.  Brał również udział w walkach mężczyzn do 75 kg, znacznie wygrywając jeden pojedynek (4-0). Z walki o kolejny medal wykluczyła go jednak kontuzja pleców, przez którą lekarz nie dopuścił go do dalszej rywalizacji. Na co dzień trenuje w MKS ŻAK w Białej Podlaskiej pod okiem trenerów Zbigniewa Bujaka i Zbigniewa Kapeli.

Dziękujemy za godne reprezentowanie naszego regionu, miasta i przede wszystkim naszej szkoły oraz życzymy dalszych sukcesów!

platerka.pl/liceumart,172,mistrzostwa-polski-taekwondo-itf
platerka.pl/liceum