II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater

Strefa video

„Dobra wymowa mile widziana i słyszana”

19 marca 2021 odbyły się warsztaty z języka rosyjskiego dotyczące poprawnej wymowy rosyjskiej. W spotkaniu trwającypółtorej godziny wzięły udział klasy: 3a, 3c, 3d.

Zajęcia „Dobra wymowa mile widziana i słyszana” poprowadziła Pani dr Weronika Markowska – adiunkt dydaktyczny na kierunku Rusycystyka w Katedrze Językoznawstwa Słowiańskiego Instytutu Neofilologii UMCS w Lublinie.

Poprawna wymowa jest jednym z najważniejszych elementów nauki języka, ma ogromne znaczenie w komunikacji, pomaga uniknąć nieporozumień. Podczas warsztatów uczniowie mieli możliwość zapoznania się z zasadami dobrej wymowy, dowiedzieli się co ma wpływ na jej poprawność oraz jak mogą ją ćwiczyć, na jakich przykładach. Zajęcia w całości przeprowadzone były po rosyjsku, a w zrozumieniu ich pomogła ciekawa prezentacja multimedialna. 

Mamy nadzieję, że udział w warsztatach pomoże uczniom w pracy nad swoją wymową i wpłynie na motywację do dalszej nauki języka rosyjskiego.   

Na koniec zajęć została przedstawiona oferta dydaktyczna UMCS, uczniowie mieli możliwość zapoznania się z rekrutacją na studia.

platerka.pl/liceumart,132,dobra-wymowa-mile-widziana-i-slyszana
platerka.pl/liceum