II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater

Strefa video

WARSZAWA NA JEDEN DZIEŃ

26.10.2022 wraz z opiekunami p. Małgorzata Trębicką i p. Beatą Ziembą  zwiedzaliśmy stolicę.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od Zamku Królewskiego i Kolumny Zygmunta a potem był Rynek Starego Miasta - malownicze kamieniczki, uliczki  i zaułki warszawskiej Starówki.

Następnie  wraz z przewodnikiem wyruszyliśmy na jeden z najstarszych i najbardziej znanych cmentarzy w Polsce - Stare Powązki. To tu spoczywają wielcy polscy pisarze, aktorzy, naukowcy, politycy. Byliśmy w Alei Zasłużonych, przy grobach “Zośki”, “Rudego” i “Alka”, bohaterów Kamieni na Szaniec. Uderzyła nas artystyczna różnorodność nagrobków i prawdziwe bogactwo stylów.

 

Kolejnymi punktami wycieczki było Muzeum Sztuki Nowoczesnej i wizyta w Centrum Nauki Kopernik.                   W Planetarium zachwycił nas  interaktywny pokaz Wszechświata!

Wieczorem w Teatrze Współczesnym obejrzeliśmy spektakl "Wstyd". Przedstawienie zrobiło na nas duże wrażenie - były familijne tajemnice i zawiłe relacje międzyludzkie. Aktorzy grali genialnie i przez blisko dwie godziny dali          z siebie wszystko.

Wycieczka była super. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć.

uczniowie  klas 2F i 3B

platerka.pl/liceuma,436,warszawa-na-jeden-dzien
platerka.pl/liceum