Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Brzóski w Białej Podlaskiej

mgr Daniel Grzegorzewski

programista firmy Meta

         Do ,,Jedynki” uczęszczałem w latach 2004-2009. Do swojej grupy dołączyłem w klasie drugiej po przeprowadzce mojej rodziny do Białej Podlaskiej. Okres ten wspominam bardzo ciepło. Od razu poznałem wiele nowych osób. Z niektórymi utrzymuję kontakt do dziś - w tym miejscu pozdrawiam serdecznie Piotrka Roszkowskiego i Kasię Wakuluk :) Dobrze pamiętam kameralną atmosferę szkoły. Niemal wszyscy znaliśmy się po imieniu albo przynajmniej kojarzyliśmy, z której jesteśmy klasy. Miało to duży wpływ na nasze poczucie bezpieczeństwa i tworzyło rodzinną atmosferę.

Z przedmiotów szkolnych najbardziej interesowałem się matematyką. Jestem wdzięczny nauczycielom, którzy szybko zauważyli moje predyspozycje do przedmiotów ścisłych i wspierali mnie w ich rozwijaniu poprzez dodatkowe materiały oraz zajęcia przygotowujące do konkursów.

        Dobrze pamiętam nauczycieli z czasów nauki w „Jedynce”. Szczególnie ciepło wspominam moje wychowawczynie - panią Małgorzatę Stasiuk oraz panią Annę Zdunek, która zawsze była bardzo zaangażowana w prowadzenie ciekawych lekcji, jak również innych wydarzeń w szkole. Bardzo miło wspominam także panią Barbarę Kacprowską, która uczyła moją klasę matematyki. Były to często wymagające zajęcia, dzięki czemu jeszcze bardziej zainteresowałem się tą dziedziną wiedzy. Pamiętam taką jedną przerwę w czwartej klasie po pierwszym sprawdzianie z matematyki, kiedy pani Barbara zatrzymała mnie i z entuzjazmem poinformowała o bardzo dobrym wyniku z tego sprawdzianu. Była to teoretycznie mała rzecz, ale dała mi mnóstwo motywacji do dalszej nauki.

        Zainteresowania w kierunku nauk ścisłych, w szczególności zaś matematyki i informatyki miałem również na kolejnych etapach edukacji.  Podczas nauki w Publicznym Gimnazjum nr 3 udało mi się uzyskać dwukrotnie tytuł laureata konkursu kuratoryjnego z matematyki oraz tytuł laureata Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. Nieocenioną zasługę ma w tym pan Zenon Szubarczyk, który był moim nauczycielem oraz pani Albina Kozaczuk, która przez lata prowadziła dodatkowe zajęcia z matematyki, regularnie udostępniała mi dodatkowe materiały do nauki oraz zgłaszała szkołę do wielu krajowych konkursów matematycznych. W konkursach tych mogłem sprawdzać swoją wiedzę, a sukcesy, które w nich odnosiłem, dawały mi jeszcze więcej motywacji do dalszej pracy. Czas poświęcony wtedy na naukę bardzo procentował w przyszłości. Gdyby nie zaangażowanie pani Albiny nie byłbym w obecnym miejscu. Następnie w liceum uzyskałem tytuł finalisty Olimpiady Informatycznej, Olimpiady Matematycznej oraz dwukrotnie tytuł laureata Olimpiady Matematycznej. Reprezentowałem również Polskę na Olimpiadzie Matematycznej państw Europy Środkowej, na której uzyskałem brązowy medal w zawodach indywidualnych oraz złoty medal w zawodach drużynowych.

        Następnie podjąłem studia na kierunkach: matematyka i informatyka na Uniwersytecie Warszawskim w ramach programu Jednoczesne Studia Informatyczno-Matematyczne. W trakcie studiów odbyłem parę staży programistycznych, w tym staż w Google w Zurychu oraz staż w Facebooku w Londynie.

        Od 2020 roku pracuję na stałe jako programista w Meta (dawniej Facebook). Przez pierwsze dwa lata pracowałem stacjonarnie w Londynie, a od listopada 2022 roku pracuję zdalnie, mieszkając w Warszawie. Moja praca ma wiele zalet i jest bardzo satysfakcjonująca. Na co dzień pracuję nad infrastrukturą umożliwiającą dostęp produktom do serwerów automatycznie konfigurowanych w sposób optymalny pod dany produkt. Większość zmian, które wprowadzam, ma wpływ na wszystkie produkty firmy, a zarazem na miliardy aktywnych użytkowników. Dodatkowo mam możliwość pracy z wieloma wybitnymi ludźmi, uczenia się od nich, czerpania z ich doświadczenia zawodowego.

        Poza pracą staram się spędzać czas aktywnie, głównie biegając i ćwicząc na siłowni. W wolnym czasie gram również w tenisa ziemnego.

Autor: