Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Brzóski w Białej Podlaskiej

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Nauka to podróż, która trwa przez całe życie.

Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań,

na które warto poznać odpowiedzi...”

      24 czerwca  oficjalnie pożegnaliśmy kolejny rok szkolny. Uroczystość była pełna miłych akcentów. Rozpoczęła się przemową pana dyrektora Przemysława Olesiejuka i pani wicedyrektor Moniki Owczaruk, którzy zwrócili się do zebranych uczniów, rodziców i pracowników szkoły, a następnie podziękowali pani Barbarze Kacprowskiej – nauczycielowi matematyki i informatki za wieloletnią pracę w Szkole Podstawowej nr 1, zaangażowanie, dzielenie się pasją i dobrą energią.

      Ważnym punktem uroczystości było przedstawienie uczniów klas ósmych, kończących naukę w szkole podstawowej z wyróżnieniem oraz wręczenie listów gratulacyjnych ich rodzicom. Następnie podkreślono sukces laureata i  finalistów konkursów przedmiotowych LKO oraz wkład pracy ich nauczycieli. Podziękowania złożono też na ręce rodziców szczególnie zaangażowanych w życie naszej szkolnej społeczności oraz uczniów reprezentujących „Jedynkę” w poczcie sztandarowym i aktywnych na rzecz Samorządu Uczniowskiego.

      Część oficjalną zakończyły przemówienia przedstawicieli klas ósmych i siódmych, po których nastąpiła część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy III a, którzy brawurowo odtańczyli układ poloneza i Eweliny Błaszczak z klasy III b, która śpiewająco przeniosła nas w beztroski czas wakacji.

      Nad przebiegiem uroczystości czuwały pani Bożena Krawczyk-Matysek i pani Dorota Sokowska.

Autor: Anna Zdunek, Andrzej Jarząbkowski