Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Brzóski w Białej Podlaskiej

Nasi uczniowie w sejmie

      W styczniu 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie wiedzy o Sejmie pt. „Sejm moimi oczami” organizowanym przez Posła na Sejm RP Marcina  Kamila Duszka. 

Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu testu sprawdzającego wiedzę z zakresu polskiego parlamentaryzmu,  zadań i funkcji Sejmu i Senatu oraz trybu ustawodawczego. W nagrodę 31 marca 2022 r. laureaci konkursu: Demczuk Sebastian, Kutnik Daniel, Podgajny Kacper, Saczuk Dominika pod opieką pani Anny Lewandowskiej udali się na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym punktem programu była wizyta w Multikinie, gdzie uczniowie obejrzeli super film, prawdziwą gratkę dla kinomana pt. „ Za duży na bajki”. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie gmachu Sejmu RP. W Sali Kolumnowej uczestnicy wysłuchali wystąpienia Pana Posła Marcina Duszka oraz otrzymali dyplomy z gratulacjami. Ostatnim etapem wycieczki był wspólny obiad w restauracji sejmowej. Składamy serdeczne podziękowania Panu Marcinowi Duszkowi – Posłowi na Sejm RP za zorganizowanie atrakcyjnej wycieczki.

          Zapraszam do obejrzenia galerii z tego wydarzenia. Uśmiech

Autor: Anna Lewandowska