Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Brzóski w Białej Podlaskiej

Klasa IV a utrwala przepisy ruchu drogowego

W ramach przygotowań do egzaminu na kartę rowerową uczniowie klasy IV a wybrali się do Miasteczka ruchu drogowego WORD, gdzie mieli okazję zastosować posiadaną już wiedzę dotyczącą przepisów ruchu drogowego w praktyce.

Miasteczko ruchu drogowego przy bialskim WORD to nowoczesna inwestycja, która posiada asfaltowe jezdnie i chodniki odzwierciedlające rzeczywisty ruch drogowy, odpowiednie oznakowanie i sygnalizację świetlną, mini przejazd kolejowy, oznaczenie stref zamieszkania i przejścia dla pieszych.

        Uczniowie klasy IV a przemierzali Miasteczko ruchu drogowego na rowerach i hulajnogach elektrycznych. Spotkali się też z panem Zdzisławem Kozłowskim – emerytowanym funkcjonariuszem policji i honorowym prezesem Klubu Motocyklowego GROM, który podzielił się z nimi wiedzą i doświadczeniem związanym z ruchem drogowym z punktu widzenia pieszego, rowerzysty i kierowcy motocykla czy też samochodu.

        Na koniec wizyty w Miasteczku ruchu drogowego dzieci mogły wsiąść do symulatora dachowania. Towarzyszyły im naprawdę silne emocje. Oby nigdy nie musiały doświadczyć dachowania samochodu podczas prawdziwej jazdy!

 

Autor: Anna Zdunek