Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Brzóski w Białej Podlaskiej

Szkolne Koło Caritas

 Święta Bożego Narodzenia to bardzo ważny czas, kiedy każdemu potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Poprzez prosty gest możemy pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.

     Takim gestem miłości była zbiórka żywności, przeprowadzona2 i 3  grudnia 2022 r.  Caritas w całej Polsce zorganizowała w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych dwudziestą pierwszą zbiórkę żywności dla potrzebujących, pod hasłem „Tak, POMAGAM!”.

     W tę akcję włączyło się także nasze Szkolne Koło Caritas. Po spotkaniu organizacyjnym i rozdzieleniu dyżurów, w piątek o godz. 15.00 pierwsza grupa wolontariuszy rozpoczęła zbiórkę w sklepie  „ Społem” przy ul. Jatkowej. Młodzi wolontariusze z zapałem rozpoczęli rozdawanie ulotek, zachęcając  klientów sklepu do wsparcia akcji zakupionymi  produktami.

W zbiórce wzięło udział 37 uczniów. Dziękujemy nauczycielom, którzy tal licznie wsparli młodych wolontariuszy swą obecnością i towarzyszyli im w czasie dwudniowej zbiórki.

Z zebranej żywności Caritas przygotuje ok.1000 paczek dla osób w kryzysie bezdomności i zagrożonych wykluczeniem społecznym, a pozostała żywność przeznaczona będzie do sporządzania posiłków dla najuboższych.

Nasi wolontariusze spisali się na „6”.

Autor: s. Zofia Władyszewska