Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Brzóski w Białej Podlaskiej

„Mała książka – wielki człowiek”

      Z okazji 5-lecia programu Instytutu Książki: „Mała książka – wielki człowiek”  w Bibliotece Narodowej w Warszawie odbyła się dwudniowa konferencja dla bibliotekarzy, edukatorów i animatorów promujących czytelnictwo wśród najmłodszych czytelników. Spotkaniu towarzyszyły poważne tematy dotyczące m.in. empatii, inicjacji czytelniczej w szkole czy bajkoterapii jako wsparcia w sytuacjach kryzysowych. 

Nie zabrakło inspirujących warsztatów z udziałem dzieci. Prowadzący wykorzystali w sposób twórczy dynamiczną moc słowa i podzielili się nowatorskimi pomysłami wykorzystującymi internetową platformę wiedzy.

Serię wykładów i profesjonalnych wystąpień ubogacił koncert krakowskiej grupy Piwnica świętego Norberta.

Pierwszym przewodnikiem dziecka po świecie literatury jest rodzic, potem może być bibliotekarz i warto, by tę drogę wskazać i dostrzec w naszych pociechach radość oraz inne emocje pomagające w radzeniu sobie z rzeczywistością. Razem jesteśmy siłą, razem możemy więcej na polu sprawiania, by książka stawała się interesującą częścią życia młodego człowieka. Tym bardziej serdecznie zapraszam do odwiedzania szkolnej biblioteki, w której nie brakuje książek na każdą porę i stan ducha.

Autor: