Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Brzóski w Białej Podlaskiej

Wycieczka klas czwartych do Warszawy

3 listopada uczniowie klas czwartych pod opieką p. Anny Zdunek, p. Elżbiety Szulak i p. Justyny Jakubczyk wybrali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Po przyjeździe do stolicy uczestnicy udali się do teatru muzycznego Studio Buffo, gdzie obejrzeli dedykowany szczególnie dzieciom i młodzieży (ale nie tylko) musical „Piotruś Pan”.  

Ten niesamowity spektakl w reżyserii Janusza Józefowicza, do którego teksty piosenek napisał Jeremi Przybora, a muzykę Janusz Stokłosa, zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. Piękna scenografia, bajeczne kostiumy, brawurowa gra aktorów, interakcja z widzami, efekty świetlne i dźwiękowe – to wszystko stworzyło niezapomniany klimat. Przeżycie było tym większe, że w gronie znanych aktorów na scenie teatru Buffo występuje nasz uczeń – Bartosz Kroszczyński z klasy VI b. Swoją przygodę z musicalem „Piotruś Pan” rozpoczął w ubiegłym roku, wcielając się w rolę Jasia – jednego z braci Wendy.  To było niesamowite oglądać Bartka w tej niecodziennej roli. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem jego ekspresji, naturalności, opanowania tekstu i umiejętności przekazania różnych emocji. Po spektaklu Bartek zaprosił swoich młodszych kolegów z „Jedynki” na scenę, gdzie mogli sfotografować się z aktorami grającymi w musicalu.

 

Drugim punktem programu wycieczki było zwiedzanie Zamku Królewskiego. Po jego poszczególnych salach czwartoklasistów i ich opiekunów „oprowadzał” audioprzewodnik. Byli oni pod dużym wrażeniem bogactwa wnętrz królewskich apartamentów i Sali Tronowej, oryginalnych obrazów Rembrandta oraz płócien Bernarda Bellotta, zwanego Canalettem, które zostały wykorzystane podczas odbudowy zniszczonej po wojnie Warszawy.

 

Niespożytą energią i dobrą kondycją fizyczną uczniowie wykazali się na koniec wycieczki w parku trampolin. 

W wyśmienitym humorze, pełni pozytywnych wrażeń czwartoklasiści wrócili bezpiecznie do swoich domów.

Autor: Anna Zdunek