Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Brzóski w Białej Podlaskiej

Wypoczynek Letni KRAKÓW’2021 dobiegł końca …

Możemy już tylko powspominać …

Oprócz części sportowej, w której dzieci uczestniczyły nie tylko w treningach Taekwon-do, ale też zażywały kąpieli w Zalewie Bagry, odbywały się wycieczki po Krakowie i okolicy.

Miejsca, które zwiedziliśmy na długo pozostaną w naszej pamięci. Wcześniej była to Kopalnia Soli w Wieliczce, Wawel i wystawy „Wszystkie Arrasy króla”, „Skarbiec Koronny i Zbrojownia”, „Reprezentacyjne Komnaty Królewskie” oraz Smocza Jama. Następnie niezwykle ciekawe muzeum -Podziemia Rynku Głównego Krakowa, które przybliżyło nam historię powstania tego pięknego miasta. Niesamowite wrażenie na wszystkich zrobił również Kościół Mariacki i Ołtarz Wita Stwosza, tym bardziej, że mieliśmy okazję przy dźwiękach Hejnału Mariackiego uczestniczyć przy jego otwarciu.

Największe jednak wrażenie wywarło na wszystkich przejście przez autentyczny teren byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Obozu Auschwitz-Birkenau. Była to nie tylko cenna lekcja historii, ale też ważne osobiste doświadczenie.

„Wypoczynek Letni KRAKÓW’2021” został zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” działający przy Szkole Podstawowej nr 1 w Białej Podlaskiej, a dofinansowany ze środków Fundacji PZU, Urzędu Miasta Biała Podlaska oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie. Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe, dzięki któremu mogliśmy zrealizować obóz sportowy dla dzieci z tak wieloma atrakcjami.

Autor: Małgorzata Kapela