Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Brzóski w Białej Podlaskiej

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić” (Menander)

      25 czerwca, po trudnym roku szkolnym, na który złożył się czas edukacji zdalnej, hybrydowej i stacjonarnej, społeczność naszej szkoły spotkała się na Mszy Św., a następnie na akademii z okazji jego zakończenia. 

      W uroczystości wziął udział pan Michał Litwiniuk Prezydent Miasta Biała Podlaska, który skierował do zebranych pracowników i uczniów życzenia zasłużonego odpoczynku, kładąc nacisk na bezpieczeństwo podczas wakacyjnych aktywności.

      Pan dyrektor Przemysław Olesiejuk pogratulował uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce oraz bardzo dobre i wzorowe oceny zachowania, a także osiągnęli świetne rezultaty w wielu konkursach.

      Na podkreślenie zasługuje sukces uczniów klasy VIII a w konkursach organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty – Sylwii Węgiełek z języka francuskiego i Ruwima Kuznecov z języka rosyjskiego, a także Nagroda Prezydenta Miasta Biała Podlaska „Złote Pióro” przyznana Sylwii Węgiełek.

      Po uroczystej akademii uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami, by odebrać świadectwa i oficjalnie rozpocząć wyczekiwany czas wakacji. Życzymy wszystkim pracownikom szkoły oraz uczniom udanego wypoczynku, który pozwoli na zyskanie nowych sił potrzebnych do nauki i pracy w kolejnym roku szkolnym.

Autor: Anna Zdunek, Agnieszka Laszuk - Kalinowska