Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Brzóski w Białej Podlaskiej

DZIEŃ PATRONA W SP1

Dnia 21.05.2021r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona, w tym roku inaczej.

Z powodu pandemii nie zaprosiliśmy szczególnych gości, a cała uroczystość  była skromna i symboliczna -  tylko z reprezentacją uczniów oraz wykorzystując multimedia i socialmedia.

       Pan dyrektor Przemysław Olesiejuk, obecny na uroczystości,  zabrał głos i przypomniał niektóre wydarzenia z biografii naszego Patrona, podkreślając jego bohaterstwo, patriotyzm oraz udział w powstaniu styczniowym. Przypomniał także, że ksiądz Stanisław Brzóska był dowódcą powstania styczniowego, nieustraszonym generałem, postrachem carskich żołnierzy, a następnie został zdradzony i stracony w 1865 roku. Pan dyrektor podkreślił, że wartości wyznawane przez naszego Patrona szkoła przekazuje uczniom. Następnie  podziękował nauczycielom za sumienną pracę, a uczniom złożył życzenia.

       Po przypomnieniu krótkiej biografii księdza Stanisława Brzóski i wyrecytowaniu wierszy złożyliśmy kwiaty przed portretem naszego Patrona. 

       Uczniowie różnych klas włączyli się w tę uroczystość. Klasa II B wykonała śliczne portrety Księdza Brzóski oraz napisała okolicznościowe wiersze. Możemy je podziwiać na korytarzu, zaraz po wejściu do budynku  i na Facebooku.

       Uczniowie klasy VIII wykonali prezentacje multimedialne dotyczące naszego Patrona. Dwie najlepsze prace są umieszczone na stronie internetowej szkoły i można oddać głos na tę, która podoba się najbardziej. Wystarczy kliknąć w podany link i przekieruje ona do ankiety.

 

 

Prezentacja 1


 

 

Prezentacja 2:

 

 


 

GŁOSUJĘ NA PREZENTACJĘ NR...

>>>>> GŁOSOWANIE<<<<<<

 


 

 

       Zachęcamy do obejrzenia prac naszych uczniów poprzez kliknięcie odpowiedniego linku, do oddania głosu i tym samym włączenia się w obchody Dnia Patrona.  

 

       Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem nauczycieli: p. Bożeny Krawczyk-Matysek, p. Doroty Galej-Mazur i p. Renaty Szydłowskiej. Obsługę multimedialną zapewniła p. Małgorzata Kapela.

 

Autor: