Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Brzóski w Białej Podlaskiej
-
Galeria
Cztery dni pełne przygód
W dniach 26–29 maja 2026 roku 47 uczniów klas 5a, 6a i 6b uczestniczyło w czterodniowej wycieczce.
Program wyjazdu obejmował zwiedzanie Wrocławia, Pragi oraz najciekawszych atrakcji Gór Stołowych.
Pierwszego dnia odwiedziliśmy Afrykarium we wrocławskim zoo. Uczniowie z zachwytem obserwowali egzotyczne zwierzęta oraz mieszkańców afrykańskich rzek, jezior i oceanów.
Drugiego dnia zwiedzaliśmy Pragę. Spacerowaliśmy po zabytkowym centrum miasta, podziwiając m.in. Zamek Praski, Katedrę św. Wita, Rynek Staromiejski i Most Karola. Stolica Czech urzekła nas swoją historią i piękną architekturą.
Trzeci dzień spędziliśmy w Górach Stołowych. Wędrowaliśmy po Szczelińcu Wielkim i przemierzaliśmy skalny labirynt Błędnych Skał, podziwiając niezwykłe formacje skalne i malownicze widoki.
Ostatniego dnia poznawaliśmy najciekawsze zakątki Wrocławia. Spacer po Rynku i poszukiwanie słynnych krasnali były doskonałym zakończeniem wyjazdu.
Wycieczka dostarczyła uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń, nowych doświadczeń i pięknych wspomnień.
Autor: Katarzyna Romaniuk