Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Brzóski w Białej Podlaskiej

Cztery dni pełne przygód

W dniach 26–29 maja 2026 roku 47 uczniów klas 5a, 6a i 6b uczestniczyło w czterodniowej wycieczce.

Program wyjazdu obejmował zwiedzanie Wrocławia, Pragi oraz najciekawszych atrakcji Gór Stołowych.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy Afrykarium we wrocławskim zoo. Uczniowie z zachwytem obserwowali egzotyczne zwierzęta oraz mieszkańców afrykańskich rzek, jezior i oceanów.

Drugiego dnia zwiedzaliśmy Pragę. Spacerowaliśmy po zabytkowym centrum miasta, podziwiając m.in. Zamek Praski, Katedrę św. Wita, Rynek Staromiejski i Most Karola. Stolica Czech urzekła nas swoją historią i piękną architekturą.

Trzeci dzień spędziliśmy w Górach Stołowych. Wędrowaliśmy po Szczelińcu Wielkim i przemierzaliśmy skalny labirynt Błędnych Skał, podziwiając niezwykłe formacje skalne i malownicze widoki.

Ostatniego dnia poznawaliśmy najciekawsze zakątki Wrocławia. Spacer po Rynku i poszukiwanie słynnych krasnali były doskonałym zakończeniem wyjazdu.

Wycieczka dostarczyła uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń, nowych doświadczeń i pięknych wspomnień.

Autor: Katarzyna Romaniuk