Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Brzóski w Białej Podlaskiej
-
Galeria
Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Układania Kostki Rubika
29 maja 2026 r. nasza szkoła we współpracy ze Strefą Kostek zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Układania Kostki Rubika “Rubikowa Jedynka”, który został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska.
Ideą konkursu jest rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, ćwiczenie pamięci, koncentracji oraz refleksu. Układanie kostki dostarcza niesamowitej rozrywki nie tylko młodszym, ale również nieco starszym dzieciom. Jest to wskazanie alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu, nauka zdrowej rywalizacji oraz zasad fair play.
W konkursie udział wzięło 42 zawodników z 5 szkół z Białej Podlaskiej i okolic, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Małgorzata Adamiuk i Dorota Marczuk oraz sędziowie z klas ósmych.
Kategoria klas 1-4:
W kategorii klas 1-4 zwyciężyli:
Mistrz – Julian Mitura ze Szkoły Podstawowej nr 9, czas*: 2:14,951
I Wicemistrz – Jacek Daniluk ze Szkoły Podstawowej nr 3, czas*: 2:22,940
II Wicemistrz – Oskar Kopcewicz ze Szkoły Podstawowej nr 9, czas*: 2:31,453
III Wicemistrz – Łukasz Siedlanowski ze Szkoły Podstawowej nr 9, czas*: 2:33,223
Kategoria klas 5-8:
W kategorii klas 5-8 zwyciężyli:
Mistrz – Adam Semeniuk ze Szkoły Podstawowej nr 9, czas*: 0:38,740
I Wicemistrz – Daniel Siedlanowski ze Szkoły Podstawowej nr 9, czas*: 1:07,544
II Wicemistrz – Paweł Semeniuk ze Szkoły Podstawowej nr 9, czas*: 1:09,962
III Wicemistrz – Jakub Łukasiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 9, czas*: 1:27,519
*łączny czas trzech rund ostatniego etapu
Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz wielkie brawa zwycięzcom tegorocznej edycji!
Autor: Małgorzata Adamiuk