Paweł Kobylarz,

uczeń klasy IVd zajął 2 miejsce w konkursie z programowania. W dniu 21 maja 2026 roku odbyła się I edycja konkursu programistycznego na Wydziale Nauk Technicznych Akademii Bialskiej. Partnerem wydarzenia była firma Google.

W konkursie wzięło udział 37 uczniów szkół średnich z Białej Podlaskiej i okolic. Uczestnicy musieli zmierzyć się z trudnościami algorytmicznymi oraz wykazać się umiejętnością korzystania ze sztucznej inteligencji. Uczniowie mieli również okazję wysłuchać wykładu pracownika firmy Google, pana Rafała Kuszneruka. Mogli poznać kulisy pracy w branży IT i dowiedzieć się nowych faktów o rozwoju technologii. Laureaci konkursu otrzymali liczne nagrody, w tym wycieczkę do firmy Google, w trakcie której będą mogli zobaczyć na żywo, jak wygląda praca programisty.

 

link do strony

platerka.pl/liceumindex.php?c=article&id=930
platerka.pl/liceum