II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater

Strefa video

Platerkowicze z wizytą na Dolnym Śląsku

W dniach 10-13 października klasy 4k i 3e miały sposobność podziwiać piękną złotą jesień na wycieczce szkolnej w Karkonoszach. Pierwszym punktem bogatego programu wyjazdu było zwiedzanie stolicy Dolnego Śląska, Wrocławia, z jego najbardziej charakterystycznymi miejscami, takimi jak Ostrów Tumski, czy Rynek.

Spacer po mieście miał swój finał w Afrykarium we Wrocławskim Zoo, gdzie można było podziwiać wiele egzotycznych gatunków zwierząt morskich i lądowych. 

Kolejny dzień to niemałe wyzwanie w górach. Udało się nie bez trudu zdobyć trzeci co do wysokości polski szczyt - Śnieżkę. Po całodniowej  wędrówce po górach relaks w Termach Cieplice był świetnym zwieńczeniem dnia.

Trzeci dzień pobytu to odwiedziny na Zamku Chojnik, do którego prowadziła niezwykle urokliwa, choć momentami bardzo wymagająca trasa przez bukowy las. Ciekawa legenda o księżniczce Kunegundzie poruszyła wyobraźnię, a widoki z zamku na panoramę okolicy zachwyciły przybyłych Platerkowiczów. Dwie ostatnie przeprawy terenowe to spacer nad Szklarkę i podejście pod wodospad Kamieńczyk.

W drodze powrotnej uczestnicy wyjazdu odwiedzili słynny i okazały Zamek Książ i poznali burzliwe losy jego rezydentów, między innymi księżniczki Daisy. 

Opiekę nad uczniami sprawowały:

pani profesor Małgorzata Domanowska - kierowniczka wycieczki, pani profesor Iwona Wojdakowska, pani profesor Anna Sikona i pani profesor Sylwia Tumiłowicz. 

platerka.pl/liceumindex.php?c=article&id=422
platerka.pl/liceum