II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater

Strefa video

Zwiedzamy Stolicę

25.05.2022 wraz z opiekunami p. Danutą Pawluczuk, p. Joanną Szyc i p. Beatą Ziembą  zwiedzaliśmy stolicę.  Wycieczkę rozpoczęliśmy oczywiście od Zamku Królewskiego i Kolumny Zygmunta a potem był Rynek Starego Miasta - malownicze kamieniczki, uliczki  i zaułki warszawskiej Starówki.

Następnie  trafiliśmy do świata pozorów, złudzeń i paradoksów – w inny wymiar rozrywki – do Muzeum „Świat Iluzji”. Wewnątrz muzeum, oglądając ekspozycję, doświadczyliśmy sekretów zjawisk niemożliwych. Zrobiliśmy ciekawe zdjęcia w lustrzanych pomieszczeniach, chodziliśmy po pochylonym pokoju w kształcie drewnianej ładowni. Jednak najbardziej zaciekawiła nas przestrzeń pełna migoczących świateł -Tunel Vortex. Przejście tego krótkiego odcinka było nie lada wyzwaniem dla naszego błędnika i zmysłu równowagi!

 

Kolejnym punktem wycieczki był Escape Room. Do wyboru mieliśmy pokoje tematyczne. Aby odnaleźć rozwiązania zagadek znajdujących się w pomieszczeniu musieliśmy ściśle ze sobą współpracować. Udało się! Każda z grup wydostała sie z zamkniętego pokoju nim upłynął wyznaczony czas.

Wieczorem dotarliśmy metrem do Teatru Współczesnego na spektakl "Kuchnia Caroline". Oglądając ten komediodramat uświadomiliśmy sobie, że wszyscy mierzymy się z takimi samymi problemami i wszyscy o to samo walczymy a perfekcyjne życie okazuje się pozorem, iluzją.

Wyjazd do Warszawy na długo zostanie w naszej pamięci. To był naprawdę dobrze spędzony czas.

 

                                                                                                          uczniowie  klas 1b, 2bL, 3p

 

 

platerka.pl/liceumindex.php?c=article&id=384
platerka.pl/liceum