II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater

Strefa video

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2021 POD HASŁEM: „MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ”

W trzeci weekend września już po raz 28 odbędzie się organizowana przez Fundację Nasza Ziemia akcja „Sprzątanie świata – Polska”. W tym roku przyświeca jej hasło „Myślę, wiec nie śmiecę”. Pamiętajmy, że „Sprzątanie świata” to już nie tylko sprzątanie - mając na uwadze tegoroczne hasło szczególnie zachęcamy do podejmowania działań, dzięki którym ograniczymy ilość wytwarzanych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji nie będziemy zaśmiecać i niszczyć środowiska.

Zachęcamy do zapoznania się z tegorocznym plakatem akcji autorstwa Andrzeja Pągowskiego, wybitnego polskiego artysty. Linearna forma Ekologicznego Człowieka Myślącego  jest zarówno w całości jak i w każdym zaobserwowanym obrazie znakomitą lekcją nieśmiecenia.

Specyficzna poza, kojarząca nam się ze zmaganiami myślowymi, niejako zmusza nas do zastanowienia się nad nawykami związanymi z codziennymi odpadami. To co już za chwilę przykuwa nasz wzrok, to wszystkie, obowiązujące w roku 2021 kolory recyklingu.

Niewątpliwym fenomenem Plakatu tegorocznej Akcji Sprzątanie świata-Polska autorstwa Andrzeja Pągowskiego niech będzie fakt, że zaczniemy myśleć o nieśmieceniu, bo jak dzisiaj już wiemy: myśl jest emocją a Autor Plakatu wyjątkowych emocji dostarczył nam co nie miara!

Autor: Anna Fedoruk-Połowniak

platerka.pl/liceumindex.php?c=article&id=251
platerka.pl/liceum