KADECI PLATERKI UCZCILI ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W 2026 roku mieszkańcy Białej Podlaskiej uczcili 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, organizując uroczyste obchody w sercu miasta. Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą w intencji ojczyzny, po której odbył się przemarsz pocztów sztandarowych i delegacji lokalnych organizacji pod Tablicę Pamiątkową na budynku I LO im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej.

Podczas oficjalnej części uroczystości, przedstawiciele władz miasta oraz zaproszeni goście wygłosili przemówienia, podkreślając znaczenie Konstytucji 3 Maja dla polskiej tradycji demokratycznej. Kompania honorowa batalionu rozpoznania Garnizonu Wojskowego Biała Podlaska święto uczciła apelem pamięci i salwą honorowa. Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra dęta. Wśród uczestników panowała podniosła atmosfera, a mieszkańcy licznie przybyli, by wspólnie świętować ten ważny dzień. Kadeci OPW II LO im. Emilii Plater w Białej Podlaskiej godnie uczcili pamięć trzeciomajowych wydarzeń.

Autor: ppłk (s) Artur P. Artecki

platerka.pl/liceumart,926,kadeci-platerki-uczcili-rocznice-uchwalenia-konstytucji-3-maja
platerka.pl/liceum