II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater

Strefa video

Wycieczka AMSTERDAM - BRIGHTON - LONDYN

Ostatni tydzień kwietnia 50 licealistów Platerki spędziło na wycieczce szkolnej w Anglii. 
Jednakże zanim dotarliśmy na brytyjską wyspę, odwiedziliśmy przedtem miasto tulipanów, rowerów, kanałów i tolerancji - Amsterdam. 
Oprócz spaceru po mieście, istotnym punktem wizyty w stolicy Niderlandów było Muzeum Państwowe, w którym mogliśmy podziwiać dzieła wielu wybitnych malarzy, takich jak między innymi Rembrandt, Vermeer czy Van Gogh.
Kolejne trzy dni wyjazdu spędziliśmy w Wielkiej Brytanii, począwszy od nadmorskiego miasteczka Brighton, w Londynie skończywszy. 
 
W Brighton zachwyciły bogato zdobione wnętrza byłej rezydencji królewskiej Royal Pavilion oraz nadmorska promenada ze słynnym molo. W Londynie natomiast zobaczyliśmy wszystkie najważniejsze atrakcje turystyczne, a także odebraliśmy pouczającą lekcję historii miasta w mrocznej odsłonie w Londyńskich Lochach. 
 
Wielu pozytywnych wrażeń, zwłaszcza fanom Harrego Pottera, dostarczyła także wizyta w londyńskim Studiu Warner Bros, dedykowanym serii filmowej o tym młodym czarodzieju.
 
Niewątpliwie dodatkową atrakcją naszego wyjazdu były posiłki w tradycyjnym brytyjskim pubie Wetherspoon, gdzie można było spróbować typowych angielskich dań, takich jak ryba z frytkami czy kurczak tikka masala. Jeden z tych posiłków zjedliśmy w Windsorze, w sąsiedztwie zamku będącego najstarszą rezydencją władców Anglii.
 
Bogaty program wyjazdu nie tylko dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń, ale był również wspaniałą okazją do poszerzenia wiedzy o odwiedzanych miejscach oraz do integracji.
 
Opiekę nad młodzieżą sprawowały:
Beata Markiewicz - organizatorka i kierowniczka wycieczki
oraz Agnieszka Sokolnicka, Joanna Wołoczko i Sylwia Tumiłowicz.
platerka.pl/liceumart,651,wycieczka-amsterdam-brighton-londyn
platerka.pl/liceum