II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater

Strefa video

Chcemy stworzyć coś WIELKIEGO

Daniel Dzida absolwent naszej szkoły pod patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Panem Michałem Litwiniukiem zorganizował akcję Jum Graffiti ze zbiórką dla Ukrainy.

Chcemy stworzyć coś WIELKIEGO w naszym mieście a zarazem poszerzyć horyzonty zwracając uwagę mieszkańców na to co się dzieję za naszą wschodnią granicą. Jam Graffiti pokryje "wcześniejszą szatę graficzną" ściany przy ul. Okopowej w Białej Podlaskiej - rzucając szersze światło na problem.

Koncepcja produkcji to klasyczne graffiti (w tonacji kolorystycznej - flagi Ukrainy z elementami Polski, na czarnym tle). Mamy cały ciąg garaży do zagospodarowania - ponad 70m długości ściana i około 4 metrów wysokości. Ilość zaproszonych "malarzy" zależy od kwoty jaką uda się na zebrać. Liczymy na to, że wśród artystów pojawią się malarze z Ukrainy... Malowanie przy dobrej muzyce połączone będzie ze zbiórką potrzebnych produktów. Zebrane produkty zostaną przekazane potrzebującym obywatelom Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w naszym Mieście (Biała Podlaska) i okolicach.

FILM 

platerka.pl/liceumart,373,chcemy-stworzyc-cos-wielkiego
platerka.pl/liceum