II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater

Strefa video

13 WRZEŚNIA - DZIEŃ PROGRAMISTY

Informatyka przenika coraz bardziej w nasze codzienne życie, zastanówmy się chwilę nad tym w jaki sposób i kto tworzy naszą wirtualną rzeczywistość bez której coraz trudniej nam żyć.

Jednym z przykładów funkcjonowania w cyfrowej rzeczywistości jest odejście szkoły od papierowych dzienników, które jeszcze niedawno były w powszechnym użyciu, dzisiaj są one niemalże kompletnie zapomniane. W dzisiejszych czasach cyfrowa rzeczywistość jest wszędzie. Zauważamy, że wszelkiego rodzaju sprzęty codziennego użytku w tym samochody a nawet odkurzacze automatyzują i komputeryzują się coraz bardziej. Jednak ktoś musi je najpierw zaprogramować. Programiści stają się więc filarem nowoczesnego świata i motorem napędowym gospodarki.

Dzień programisty świętuje się 256 dnia roku (największa liczba jaką można przechować w jednym byte), a więc 13/12(w lata przestępne) września. Dzień Programisty  jest nawet oficjalnym świętem w Rosji!

Z okazji Dnia Programisty zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie i wygraniu cennych nagród. Udział w zabawie można rozpocząć poprzez zeskanowanie kodu qr znajdującego się na ulotce. Ulotki przekażą każdej klasie uczniowie organizujący konkurs. Zapraszamy również do zapoznania się z gazetką szkolną zaprezentowaną na tablicy przy sali 215.

 

platerka.pl/liceumart,244,13-wrzesnia-dzien-programisty
platerka.pl/liceum