II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater

Strefa video

Drodzy Eko-platerkowicze

Pokażmy się na mapie Polski, zróbmy coś dla ekologii.

Zrób coś dobrego dla naszej Planety, słuchając Radia ZET. Dołącz do akcji „Weekend dla Planety” w dniach 20, 21 i 22 marca 2021 roku. Radio ZET przygotowało specjalną mikro audycję i konkurs z eko-nagrodami (pytania będą dotyczyły ekologii i elektrooszczędności)

W piątek, 20 marca, w pierwszy Dzień Wiosny wraz z ekspertami podpowiemy Wam, jak wypatrywać wiosny w układzie gwiazd oraz z czym wiąże się początek wiosny w astronomii.

W sobotę, 21 marca będziemy świętować Dzień Lasu. Na naszej antenie opowiemy Wam m.in. o tym, jakie korzyści płyną z lasów dla nas ludzi i całej przyrody. Powiemy też o tym, jak należy zachowywać się w lesie i jak można poprawić produkcję tlenu w swoim ogródku.

Z kolei w niedzielę, 22 marca, w Dzień Wody będziecie mogli usłyszeć dlaczego warto dbać o nawodnienie organizmu, ile i jakiej wody powinniśmy pić, a także o tym, czy woda z naszych kranów jest dobra dla naszego organizmu. Podczas niedzielnej audycji, w związku z nadchodzącą wiosną porozmawiamy także o wypoczynku nad wodą — dowiemy się, jak się do niego przygotować oraz z czego korzystać i na co najbardziej uważać.

Więcej na temat akcji „Weekend dla Planety” usłyszycie na antenie Radia ZET.

Więcej: https://www.radiozet.pl/Radio/Z-zycia-Radia/Weekend-dla-Planety-z-Radiem-ZET

platerka.pl/liceumart,133,drodzy-eko-platerkowicze
platerka.pl/liceum