II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater

Strefa video

Mateusz Tomaszuk

Polski dziennikarz, prezenter radiowy. Urodzony w Białej Podlaskiej.

Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej.

Ukończył studia inżynierskie na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Produkcji oraz magisterskie na Wydziale Zarządzania.

Jego przygoda z radiem rozpoczęła się od poprowadzenia 1254 wydania Listy Przebojów Trójki z Markiem Niedźwieckim (10 lutego 2006 roku), kiedy miał 15 lat.

Obecnie od 2014 roku jest dziennikarzem i prezenterem muzycznym w Czwórce - Polskim Radiu. Należy do kolegium muzycznego, które decyduje o tym, co pojawi się na playliście dziennej Czwórki. 

Prowadzi również swoją autorską audycję w Programie III Polskiego Radia (Trójce).

Obecnie prowadzi audycje:

- Off Control / audycja do słuchania przy zgaszonym świetle – autorska audycja muzyczna. 

Bez pośpiechu i szufladkowania - muzyka, która wywołuje emocje. To audycja przy współudziale wyjątkowych, oddanych słuchaczy i wyjątkowych gości. Off Control to również koncerty na żywo i live session w studiu koncertowym Czwórki.

Absolutnie Niepoważni – audycja z zaproszonymi gośćmi, wśród których znaleźli się m.in.: Zbigniew Wodecki, Robert Makłowicz, Tomasz Kammel, Karol Strasburger, Marcin Prokop, Joanna Jabłczyńska, Maciej Orłoś, Czesław Mozil, Hubert Urbański, Ewa Drzyzga, Magda Gessler, Tomasz Rożek, Michel Moran, Otylia Jędrzejczak, Mateusz Damięcki, Natalia Lesz, Krzysztof Hołowczyc, Natalia Nykiel, Adam Zdrójkowski, Tomasz Zubilewicz, Maciej Musiał, Przemysław Babiarz, Barbara Kurdej-Szatan i wielu innych...

- Muzyczne Biuro Podróży – autorska audycja muzyczna z nieoczywistymi dźwiękami z całego świata.

  • Audycje plenerowe na żywo z Open’er Festival w latach 2014 - 2016 oraz OFF FESTIVAL w roku 2016.

 

Uzyskał nominację w plebiscycie MEDIATORY 2015 w kategorii: ,,Akumulator’’ za audycję Absolutnie Niepoważni.

Był jurorem Czwartej Edycji ,,Stage4You’’ - talent show rejestrowanego przez Uniwerek.tv, który miał na celu wyłonić zespół, który zagra na Juwenaliach Uniwersytetu Warszawskiego.

W TVP Kultura nawiązywał współpracę z zagranicznymi wytwórniami fonograficznymi.

Od 2006 do września 2008 roku prowadził swoje autorskie audycje muzyczne w internetowym radiu iGol FM oraz autorski program muzyczny w radiu Megastacja Rock.

Uzyskał pierwsze miejsce w plebiscycie ,,Radiowiec w sieci 2008'' organizowanym przez portal: mediafm.net i otrzymał statuetkę ,,złotego mikrofonu''.

Między 2006 a 2007 prowadził swoją autorską audycję muzyczną w regionalnym radiu Biała.FM.

Od maja 2010 roku prowadził autorskie muzyczne i kulturalne audycje w Radiu Kampus 97,1 fm (Warszawa)

Na Planecie FM (Grupa EUROZET) prowadził weekendowe audycje.

Był współorganizatorem Ogólnopolskiej Konferencji: MEDIA STUDENT 2010

oraz prowadzącym panel radiowy, którego gośćmi byli: Artur Andrus i Piotr Stelmach (Program III Polskiego Radia - Trójka)

Ukończył: ,Podstawy warsztatowe muzycznego prezentera radiowego'' - szkolenie organizowane przez Radiową Akademię Umiejętności Polskiego Radia.

Był prowadzącym i moderatorem panelu dyskusyjnego ,,Jak rozmawiać o muzyce?’’ podczas Europejskich Targów Muzycznych ,,Co Jest Grane 24’’ w 2016 roku w Pałacu Kultury i Nauki.

Miłośnik podróży na Bliski Wschód oraz języka arabskiego.

platerka.pl/liceumart,129,mateusz-tomaszuk
platerka.pl/liceum