II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater

Strefa video

Wyniki konkursu na najpiękniejszy wieniec adwentowy

Dom w Szachach istnieje od 2003 roku. Ma formułę grupy usamodzielnienia, był pierwszą taką formą w województwie lubelskim. Oznacza to że młodzież z pomocą wychowawcy sama dba o dom o gotuje. Dom w Szachach obejmuje opieką 14 nastolatków. 
W chwili obecnej w Szachach przebywa ich 11 . 7 chłopaków i 4 dziewczyny w wieku od 15 do 19 lat. Trafiają do nas z powodu problemów rodzinnych ich rodziców i opiekunów. Czasem także przychodzą do nas z rozwiązywanych rodzin zastępczych i adopcyjnych. Tyle ile doznały i widziały te dzieci w swoim dotychczasowym życiu często dorośli nie są w stanie sobie wyobrazić. W Domu w Szachach znajdują stabilizację, przewidywalność i zaspokojenie potrzeb, często pomijanych do tej pory. Chodzą do szkół podstawowych i średnich, nadrabiają braki w edukacji , a nade wszystko konsultują oraz leczą zdrowie fizyczne i psychiczne. 
Jeździmy razem na wakacje, ferie, wycieczki. To wspaniałe chwile w roku, wolne od trosk, obowiązków i bardzo integrujące grupę. Dlatego zawsze dbamy żeby pozyskać na ten cel dodatkowe środki tak aby nasze dzieci zobaczyły świat, zaufały że może on być dla nich dobry i bezpieczny. Większość z nich podczas wyjazdów uczy się jeździć na nartach zimą,  a latem pływać w jeziorze lub morzu. Nasze eskapady uwieczniamy w domowej kronice, właśnie zapełniamy dobrymi wspomnieniami czwartą księgę.
            Marzena Kukawska-Makuła 
 

Konkurs na najpiękniejszy wieniec adwentowy

Szkoła Podstawowa:

I miejsce – Lena Bogusz klasa 8a

II miejsce -  Wiktoria Idzikowska klasa 4a

III miejsce – Antoni Daniluk klasa 4b/Antoni Polubiec klasa 4a

Liceum Ogólnokształcące:

I miejsce – Miłosz Chwedoruk klasa 2d

II miejsce – Emilia Kuc klasa 4r

III miejsce – Magdalena Chwedoruk klasa  4r/ Julia Stańczuk klasa 4l

Podczas apelu podsumowującego pracę w 1 semestrze roku szkolnego 2022/2023 zwycięzcom konkursu zostaną wręczone dyplomy oraz drobne upominki.

Komisja oceniająca prace: D. Pinczuk, J. Szyc, M. Adamiuk

platerka.pl/liceuma,454,wyniki-konkursu-na-najpiekniejszy-wieniec-adwentowy
platerka.pl/liceum