II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater

Strefa video

Jesteś tutaj:
  1. Start

Strona główna

Witamy na naszej stronie.

 

Dzisiaj na tablicy

 

REKRUTACJA 2022/2023

Aktualności

Powiększ obraz:

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

24.06.2022 r. o godzinie 11:00 w hali sportowej II LO im. Emilii Plater odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Pan Dyrektor Przemysław Olesiejuk wraz z zaproszonymi gośćmi: panem Prezydentem Miasta Biała Podlaska Michałem Litwiniukiem i przewodniczącą Rady Rodziców panią Ireną Bartosiewicz-Konopką podziękowali serdecznie wszystkim pracownikom i uczniom za niełatwy rok ciężkiej i wytężonej pracy. 

Czytaj więcej o: Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
Powiększ obraz:

Spotkanie z archeologiem.

Pierwszego czerwca gościliśmy w Platerce pana Mieczysława Bienię. Opowiadał  on o niełatwej, ale dającej dużo satysfakcji pracy archeologa.

Dziękujemy za przybliżenie historii Białej Podlaskiej i jej okolic, oraz za pełną pasji opowieść o archeologii.

Zapamiętamy słowa: „Nie musimy żyć historią, ale historia powinna być w nas”.  Klasa 3L

Czytaj więcej o: Spotkanie z archeologiem.
Powiększ obraz:

Wyprawa klasy Id, IIc

W dniach 08-10.06.2022 r. uczniowie klas I d i II c  wraz z opiekunami p. Agnieszką Laszuk – Kalinowską, p. Katarzyną Saczuk i p. Andrzejem Jarząbkowskim uczestniczyli w wycieczce do Krakowa – Energylandii –Wadowic -  Oświęcimia. 

 

Czytaj więcej o: Wyprawa klasy Id, IIc
Powiększ obraz:

Kadeci 1W uczestniczyli w zabezpieczeniu Pikniku.

W dniu 12 czerwca br. kadeci II LO im. E. Plater klasy 1W zabezpieczali 11 Rodzinny Piknik Biegowy w Białej Podlaskiej. Pilnowaliśmy by żaden pojazd nie zagroził bezpieczeństwu biegnących, chodzących. Zasłużyliśmy na wojskową grochówkę. To była fajna impreza.

Czytaj więcej o: Kadeci 1W uczestniczyli w zabezpieczeniu Pikniku.
Powiększ obraz:

Dzień Dziecka

1 czerwca został zorganizowany Międzyklasowy Turniej Piłki Siatkowej. Do zabawy zgosili sie przedstawiciele klas pierwszych, drugich i trzecich oraz jedna drużynę stworzyli absolwenci. Dziękujemy za wspaniałą zabawę. 

Czytaj więcej o: Dzień Dziecka
Powiększ obraz:

Debata oksfordzka

Debata oksfordzka, która odbyła się w naszej szkole pierwszego czerwca 2022 roku, to specyficzny rodzaj debaty, w którym dwie strony dyskutują nad postawioną tezą, w tym wypadku „Szkoła nas uszczęśliwia”. Jest to swoisty pojedynek mówców, najważniejsza jest sztuka formułowania i prezentowania argumentów.

Czytaj więcej o: Debata oksfordzka
Powiększ obraz:

Kręcimy dla Białej

Nasza szkoła w dniu 1.06.2022 r. włączyła się czynnie w inaugurację akcji ,, ROWEROWA STOLICA POLSKI”. Liczni rowerzyści grupy ,, PLATERKA” z klas: 2f, 2d, 2e, 1g, 3m, 3l, przystąpili do rywalizacji dzielnie kręcąc kilometry. Pierwszym etapem rajdu było spotkanie z Prezydentem miasta na Placu Wolności gdzie dokonano oficjalnego rozpoczęcia. 

Czytaj więcej o: Kręcimy dla Białej
platerka.pl/liceum
platerka.pl/liceum