Jest 17:34

Statut Szkoły


 

II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Białej Podlaskiej jest kontynuatorem chlubnych tradycji – szkoły o ponad 80-letniej tradycji.

Nasza szkoła promuje uniwersalne wartości humanistyczne, wychowując uczniów do kultywowania dobra, prawdy i piękna.

 

Praca szkoły uwzględnia w szczególny sposób etos patriotyzmu, honoru, godności i uczciwości. Symbolicznym wyznacznikiem tych cech jest nasza Patronka – Emilia Plater i hasło umieszczone na sztandarze szkoły ufundowanym przed wojną przez rodziców.

 

Brzmi ono:

 

„JASNO ŚWIECIĆ CZYNU TARCZĄ WŁASNĄ”

 

Pomimo nieco archaicznego brzmienia jest proste i zrozumiałe dla wszystkich.

 

Cele szkoły to wychowywać i wykształcać przyszłego obywatela Rzeczpospolitej, który dumny jest z tego, że jest Polakiem, zna chlubne miejsce Polski w Europie i świecie i potrafi świadczyć o tym swoim postępowaniem.

 

Nasz absolwent jest dobrze wyposażony w wiedze i umiejętności, dzięki którym zdobywa laury na wyższych uczelniach w kraju i za granicą. Jest też w pełni ukształtowanym człowiekiem, który umiejętnie realizuje swoje życiowe plany i marzenia.

 

Ujednolicony Statut Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Białej Podlaskiej

 


POBIERZ PLIK PDF

 

Program wymagany do otworzenia pliku można pobrać w dziale Pliki do Pobrania znajdującym się w kategorii Pozostałe.

 

Jeżeli nie masz możliwości skorzystania z programu do otwierania plików PDF, pobierz wersję DOC (wymagany do otwarcia Microsoft Office Word lub OpenOffice Writer):

 

POBIERZ DOKUMENT DOC (doc_icon.png)
POBIERZ DOKUMENT DOC

Data aktualizacji: 01 września 2015r.

1382158

Wszystkie prawa zastrzeżone!
Zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r zastrzegamy, że dalsze rozpowszechnianie artyku